• Miejsce na reklame.
20
Feb

Skarby Danii

Skarby Danii

Północna cześć Europy w większości przypadków jest dość niedoceniana przez turystów z większości państw, w tym również i z Polski. Na pierwszy rzut oka nie znajdziemy tam zbyt wielu ciekawych atrakcji, natomiast sama dość zimna pogoda powoduje, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Takie podejście jest jednak sporym błędem, ponieważ same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak dużo ciekawych rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Doskonałym przykładem może tutaj być Dania, niezbyt duży kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura ściśle związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o niezwykle długiej historii, przez co sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera całe mnóstwo pięknych zabytków oraz pozostałych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest zatem doskonałym dowodem na to, że północna Europa także może być dobrym celem wakacyjnych wypraw. Dodatkowo położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – zdecydowanie warto!

Podobne wpisy:

Categories: Turystyka

Comments are closed.